ПЗС ПРЕГЛЕД - НА ЗНАКОВНОМ ЈЕЗИКУ

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић, састао се са председницом Савеза удружења Србије за помоћ особама са аутизмом Весном Петровић. На састанку је размотрена могућност за измену Правилника о ближим условима и стандардима за пружање услуга социјалне заштите. 

.......................

Запошљавање особа са инвалидитетом постало је позитивна пракса у Ужицу. Градоначелник Тихомир Петковић, наглашава да и држава кроз одређене субвенције, али и санкције мотивише локалне самоуправе да особе са инвалидитетом приме у радни однос. 

......................

Особе са инвалидитетом, често су на друштвеним маргинама. Одговарајући приступ и добра кумуникација, кључни су фактори од којих зависи њихова успешна социјализација. Нећете погрешити ако се понашате као према себи равноправнима. Страх од непознатог, спутавају људе у односу према својим суграђанима којиимају неко функционално, телесно или сензорно оштећење. Свако од нас може допринети да се осећају прихваћеним и корисним члановима друштва. 

.......................

На хуманитарној утакмици између ратних ветерана и познатих личности скупљен је потребан новац за помоћ угроженим породицама. 
Ненад Ерцег, члан Организационог одбора утакмице истиче да иако спортска хала у Атеници није била скроз пуна, циљ је постигнут.

.......................

Компанија Моцарт већ је доказала да је поред пословних успеха и друштвено одговорна, а у прилог томе сведоче и бројне хуманитарне акције у којима су учествовали. Задња у низу је хуманитарни тикет у подне, где је донацију примила Установа Зрачак из Чачка.

Датум објаве: 05.09.2017.

Share






ФОТОГРАФИЈА


Фото: ПЗС

ВИДЕО


АУДИО