Боље возити спорије са страхом, него брже са самопоуздањем

Чачак - Након саобраћајне несреће, један број повређених касније доживи неку врсту инвалидитета. Последњих година бележи се све мање саобраћајних несрећа, а томе доприноси и кампања "Још увек возим" која се у Србији већ реализује годину дана.

Кампања је до сада спроведена у 26 градова и општина, односно предавања је пратило око 7.500 младих.

Славољуб Авдић из Удружења параплегичара Мачванског округа изјавио је да је циљ подизање свести појединаца, посебно младих ради њихове безбедности у саобраћају.

"Залажемо се да наше незгоде не постану њихове. Велики проценат нас, тешко повређених у саобраћајним незгодама, који смо задобили озбиљне повреде кичме, принуђени смо да користимо инвалидска колица. То нас је мотивисало да покренемо кампању ’Још увек возим’", рекао је Авдић.

У кампањи помаже и Савез параплегичара и квадриплегичара Србије (СПИКС), који окупља 26 удружења особа са оштећењем кичмене мождине са подручја Србије.

ПЗС

Датум објаве: 15.12.2016.

Share






ФОТОГРАФИЈА


Фото: РТС

ВИДЕО

Ова објава нема видео снимак!

АУДИО

Ова објава нема аудио снимак!