Ново у Чачку: Савет за унапређење положаја ОСИ

Чачак - Велики дан за особе са инвалидитетом у Чачку, јер се формира Савет за унапређење њиховог положаја.


Драгана Максимовић из Чачка је ОСИ и како каже ово је велики помак за све особе са инвалидитетом у граду на Морави.


„Ово је данас огроман помак и велика ствар за све организације ОСИ, као и саме особе понаособ. На састнку ћемо договорити са представницима локалних институција, јавних установа о проблемима које имамо и за које су они релевантни. На овај начин решаваћемо проблеме на том нивоу и не морамо да укључујемо еке друге људе који имају важнија посла у датим моментима и мислим да ће све бити много продуктивније све што се буде радило”, рекла је Драгана Максимовић ОСИ.


Милун Тодоровић, градоначелник Чачка истиче важност овог Савета и како каже ОСИ су сјајни и дивни људи, који се заиста боре и никада не предају без обзира на свој инвалидитет.

Савет за унапређење положаја ОСИ, Фото: ПЗС


„Наша заједничка жеља већ две године је да ми сви заједно будемо први на видиковцу на Каблару, када буде завршен, надам се у наредних неколико месеци, када добијемо и употребну дозволу и све уредимо да ми заједно са ОСИ будемо предпремијерно да будемо горе и да уживамо у том најлепшем погледу. Веома сам срећан што су и ОСИ задовољни са условим у којим араде и делују са својим члановима. Вредност једне локалне заједнице је управо у томе колико посвећујемопажњу ОСИ”, рекао је Милун Тодоровић, градоначелник Чачка.

Савет за унапређење положаја ОСИ, Фото: ПЗС


Последњих година може се приметити да је ниво свести када су ОСИ у питању подигнут на виши ниво, него ранијих деценија.


„Заиста, чинимо велике напоре и оно што је најважније јесте да ОСИ увек могу да рачунају8 на нас у било ком тренутку на градску управу, мене лично, заменика, помоћника и све чиниоце гхрадске управе и наравно наше стручне службе и не само за конкурсе у нашем граду, него и земљи, већ и у Европској Унији. Сви имају адејватне просторе, многи приходују од својих активности, и заиста сам веома задовољан, али то не значи да треба да станемо на пвоме, већ да развијамо свест и у будућности”, закључио је градоначелник.


ПЗС

Датум објаве: 03.12.2024.

Share






ФОТОГРАФИЈА


Савет за унапређење положаја ОСИ, Фото: ПЗС

ВИДЕО

Ова објава нема видео снимак!

АУДИО

Ова објава нема аудио снимак!