Рачунари за чланове Савеза слепих
Чачак - Савез слепих и слабовидих Чачак јуче је захваљујући Британском хуманитарном фонду „British`Serbian Benevolent Trust” добило рачунарску опрему.
Према речима председника Савеза слепих Дејана Томића пројекат су написали на препоруку госпође Бојане Јакшић и Кола српских сестара из Чачка која их је упутила на овај хуманитарни фонд којима се и захваљују.
„Конкурисали смо за набавку рачунарске опреме са говорним програмом како би члановима омогућили бољи приступ и поглед у свет. У оквиру пројекта ће бити спроведена и обука рада на овим рачунарима за шест чланова који већ познају основу рада на рачунару. Обука ће спровести стручно лице обучено за рад са особама са инвалидитетом у сарадњи са образовним центром `Свети Сава`”, каже Томић за ПЗС додајући да ће корисници, помоћу овог пројекта, бити омогућено да имају свој рачунарски кутак где могу да се развијају, уче и друже.
ПЗС
